Džeko igrao 20 minuta u “nuli” Rome, Manchester United siguran

U terminu od 19 sati odigrano je 11 utakmica u okviru 6. kola grupne faze Evropske lige, a odigrano je nekoliko spektakularnih utakmica punih preokreta i sjajnih golova.

FC Zorya Luhansk - Manchester United - Anadolija

Manchester United kao gost slavio je protiv Zorye rezultatom 0:2. Crveni đavoli stigli su u prednost u 48. minuti kada je Mkhitaryan nakn sjajnog solo prodora pogodio za 0:1, da bi pred sam kraj susreta Zlatan Ibrahimović postigao gol i tako postavio konačnih 0:2, piše “SCsport“…

U drugoj utakmici ove grupe fantastičnim pogotkom Sowa Fenerbahce je stigao do pobjede protiv Feynoorda te je kao prvoplasirani osigrao prolazak dalje.

Roma je protiv Astre odigrala 0:0, a trener Lucijano Spalletti u ovoj utakmici izveo je kombinovan sastav. Edin Džeko nije se našao u početnoj postavi Vučice, ali je priliku za igru dobio u 70. minuti kada je na teren ušao umjesto El Shaarawyja.

Sjajnu utakmicu odigrali su Plzen i Austrija Vienna, a gosti su u 40. minuti imali prednost od 0:2 i igrača više. Prvo su preko Horave u 44. minuti domaći smanjili rezultat na 1:2 ,da bi u drugom poluvremenu golovima Durisa Plzen u potpunosti preokrenuo rezultat i stigao do velikog preokreta.

Zenit je itekako namučio AZ Alkmaar u cilju da osigraju prolaz dalje pobjedom protiv ove ekipe, a Alkmaar je na kraju slavio rezultatom 3:2. Sjajan pogodak postigao je Muamer Tanković, nesuđeni reprezentativac Bosne i Hercegovine, a ova pobjeda znači da se Maccabi Tel Aviv našeg Harisa Medunjanina neće plasirati dalje uprkos pobjedi od 2:1 protiv Dundalka. Haris Medunjanin izborio je jedanesterac u prvom poluvremenu.