Džeko se izjednačio s Batistutom, gol i asistencija Pjanića, Lulić dvostruki asistent

Odigrano je 10. kolo italijanske Serie A, a bila je to fantastična noć za reprezentativce Bosne i Hercegovine. Edin Džeko je izjednačio rekord Gabriela Batistute, Pjanić je upisao asistenciju i postigao pogodak, dok je Senad Lulić bio dvostruki asistent.

Edin Džeko - SCsport.ba

Roma je na gostovanju savladala Sassuolo (1:3). Cannavaro je doveo u prednost domaće u 12. minuti, a onda je u drugom poluvremenu bljesnuo Džeko. Dijamant je postigao prvi gol u 57. minuti, a u 76. minuti izborio je penal iz kojeg je postigao drugi gol, piše “SCsport“…

Ovim je Džeko izjednačio rekord Gabriela Batistute koji je 2001. godine u prvih deset utakmica postigao deset golova. U 78. minuti konačnih 1:3 postigao je Nainggolan.

Juventus je na svom terenu slavio protiv Sampdorije (4:1). Mandžukić je pogodio za vodstvo Stare dame u četvrtoj minuti, da bi u devetoj pogodio Chiellini na asistenciju Pjanića. Sampdorija je u 57. minuti preko Schicka smanjila na 2:1.

Pjanić je u 65. minuti jedan odbijanac pretvorio u pogodak, da bi Chiellini svojim drugim golom u 87. minuti postavio konačnih 4:1.

Lacio je pobijedio Cagliari na Olimpicu (4:1). Za vodstvo nebesko-plavih pogodio je Keita u šestoj minuti, a fantastično mu je asistirao Lulić. Uslijedila su dva gola Immobilea, da bi u 79. minuti Anderson pogodio na 4:0 na asistenciju Lulića. Wallace je autogolom postavio konačan rezultat u 87. minuti.