Futsal reprezentacija BiH savladala Makedoniju

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u zeničkoj Areni savladala Makedoniju u prijateljskoj utakmici rezultatom 7:3.

Futsal reprezentacija BiH - SCsport.ba

Naša reprezentacija povela je u trećoj minuti golom Josipa Boškovića, da bi Mirko Hrkač u sedmoj minuti udvostručio prednost našeg tima. U istoj minuti Martin Todorovski smanjio je na 2:1, piše “SCsport“…

Do kraja prvog poluvremena viđena su još dva gola. Prvo je Dario Markić pogodio za 3:1 u devetoj minuti, a Makedonci su golom Ivana Krstevskog ponovo smanjili zaostatak (3:2).

Hrkač je svojim drugim golom u 27. minuti doveo reprezentaciju BiH u vodstvo od 4:2. Naš tim je u 35. minuti preko Stanislava Galića došli do petog pogotka. Naš golman je pogodio s gola na gol.

Kao i golman Galić, Marijo Aladžić je također iskoristio to što su Makedonci igrači sa golman-igračem, te je u 37. minuti pogodio za 6:2. Minutu poslije Taulant Ismaili smanjio je na 6:3. Konačan rezultat utakmice 7:3 postavio je Dejan Pavlović u 39. minuti.

Novu prijateljsku utakmicu ove dvije reprezentacije igraju sutra u 18 sati.

Bosna i Hercegovina – Makedonija 7:3 (3:2)

Dvorana: Arena Zenica. Gledalaca: 100.

Sudije: Igor Puzović, Alem Bajrović, Ami Omerbašić (svi BiH)

Golovi: 1:0 Bošković (3’), 2:0 Hrkać (7’), 2:1 Todorovski (8’), 3:1 Markić (10’), 3:2 Krstevski (15’), 4:2 Hrkać (27’), 5:2 Galić (35’), 6:2 Aladžić (37’), 6:3 Ismaili (38’), 7:3 Pavlović (39’).

Žuti kartoni: Šunjić, Bošković, Markić, Ivanković (BiH), Levevski, Souza (Makedonija).

Bosna i Hercegovina: Bekir Hodžić, Marin Šunjić, Ivan Matan, Marijo Aladžić, Stefan Jokić, Srđan Ivanković, Ibrahim Husejinović, Dejan Pavlović, Dario Markić, Mirko Hrkać, Josip Bošković, Stanislav Galić, Benjamin Avdić, Zvonimir Ćavar. Selektor: Boro Matan.

Makedonija: Antonio Petrovski, Zoran Levevski, Taulant Ismaili, Ivan Krstevski, Trajče Trajkov, Igor Leovski, Erkan Seferi, Ferid Aguši, Eljesa Neziri, Martin Todorovski, Vlatko Petrovski, Daniel Marinjo De Souza, Džo Arsovski, Leonid Ristanovski. Selektor: Ivan Božović.