Ibišević ponovo strijelac, Hertha na vrhu sa Bayernom

U 8. kolu Bundeslige Vedad Ibišević je postigao novi pogodak u trijufmu Herthe protiv Kolena sa 2:1.

Hertha - SCsport.ba

Vedator je mrežu Jarčeva zatresao u 13. minuti vrlo lijepim golom, da bi ipak Modeste u 65. minuti poravnao. Ipak, važnu pobjedo domaćoj ekipi koja se sada izjednačila na vrhu sa Bayernom donio je Stark u 74. minuti, piše “SCsport“…

Dortmundska Borussija je remizirala Ingoldstadta 3:3 iako je dva puta imala dva gola zaostatka, dok je Hoffenheim kao gost pregazio Bayer Leverkusen sa 0:3.

Rezultati i strijelci

• Darmstadt-Wolfsburg 3:1 (Ben Hatira 25’, Kleinheisler 68’, Stark 74’ / Modeste 65’)
  • Freiburg-Augsburg 2:1 (Philipp 66’ Peteresn 79’ / Altintop 84’
  • Hertha-1. FC Koln 2:1 (Ibišević 13’, Stark 74’ / Modeste 65’
  • Ingolstadt-Dortmund 3:3 (Cohen 6’, Lezcano 24’, 59’ / Aubameyang 59’, Ramos 69’, Pulišić 91’)
  • Leverkusen-Hoffenheim 0:3 (Demirbay 15’, Wagner 49’, Zuber 60’)