Medunjanin asistirao u pobjedi Maccabija, Ančićev tim stradao u Atini, Sušićev Genk slavio

Haris Medunjanin je upisao sjajnu asistenciju u pobjedi Maccabija protiv Alkmaara u Holandiji (1:2), dok je Sušićev Genk savladao favorizovani Athletic Bilbao (2:0). S druge strane, Mario Ančić nije imao razloga za radovanje u Atini, jer je Olympiacos bio ubjedljiv protiv Astane (4:1).

Haris Medunjanin - SCsport.ba

Medunjanin je u 24. minuti sa nekih 40 metara od gola prebacio kompletnu odbranu holandske momčadi, a Scarione je sjajno prihvatio loptu i pogodio mrežu nemoćnog Rocheta, za vodstvo Maccabija iz Tel Aviva. Muhren je u 72. minuti poravnao rezultat na 1:1, da bi Golasa u 82. minuti ipak gostima donio važnu pobjedu u borbi za prva dva mjesta, piše “SCsport“…

Olympiacos je poveo golom Figueirasa u 25. minuti, da bi Elyounoussi u 34. povećao vodstvo na 2:0, a samo minutu kasnije Seba je praktično već riješio pitanje pobjednika. U nastavku Kabanga smanjuje na 3:1 u 54 minuti, da bi samo četiri minue kasnije Canas dobio crveni karton i tako ostavio ekipu Astane sa 10 igrača na ternu. U 65. minuti Seba drugim golom na utakmici postavlja konačnih 4:1. Mario Ančić je odigrao svih 90 minuta za momčad Astane.

Genk je došao u vodstvo u 40. minuti. Akcija je krenula od Sušića, koji loptu dodaje do Baileya, a ovaj šutira i golman gostiju odbija njegov udarac na nogu Brabeca koji pogađa za 1:0. U 83. minuti Ndidi postiže i drugi gola za Genk i postavlja konačnih 2:0. Sušić je na terenu bio do 78. minute, kada ga je zamijenio Heynen.