Roma remizirala sa Austrijom: Hadžikić branio za bečku ekipu

Roma je u izmjenjenom sastavu prokockala prednost protiv bečke Austrije od 3:1, te na kraju izvukla samo bod. Između stativa gostujuće ekipe bio je Osman Hadžikić.

Roma - Austrija - SCsport.ba

Gosti su poveli u 16. minuti golom Holzhausera, da bi sa dva gola El Sharaawyija u 19. i 34. minuti Roma stigla do preokreta. Kada je Florenzi nakon sjajne asistencije Tottija pogodio u 69. minuti gledaoci na Olimpicu su već počeli slaviti trijumf, piše “SCsport“…

Ipak, golovima Prokopa u 82. i Kayodea u 84. minuti austrijska ekipa stiže do vrijednog boda. Najbolji strijelac Rome u ovoj sezoni, te najbolji strijelac Serija A trenutno, Edin Džeko je ušao sa klupe u 81. minuti umjesto Iturbea, ali nije uspio postići pogodak, dok je za bečku Austriju od 25. minute među stativama stajao golman bh. porijekla, koji je do sada igrao za mladu reprezentaciju Austrije.