Liga prvaka: Guardiola potopljen u Kataloniji, maestralni Messi

Završene su utakmice 3. kola Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

Lionel Messi - Faktor

Derbi večeri igrali su na Nou Campu Barcelona i Manchester City. Pep Guardiola neće po dobrome pamtiti povratak u Kataloniju jer je njegov tim doživio pravi debakl. Barcelona je slavila sa 4:0, a meč je obilježio Messi, koji je zabio tri pogotka, piše “Faktor“…

Grupa A

Arsenal – Ludogorets 6:0

Mrežu gostiju iz Bugarske načeo je Sanchez u 12. minuti. Na 2:0 povisio je Walcott u 42. minuti. Za 3:0 pogodio je Chemberlain u 46. minuti. Ozil je golovima u 56., 83. i 87. minuti postavio povećao postavio konačnih 6:0.

PSG – Basel 3:0

Parižanu su otpor Švicaraca slomili u 40. minuti kada je Di Maria pogodio za vođstvo. Na 2:0 povisio je Lucas u 62. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Cavani u sudijskoj nadoknadi.

Poredak: Arsenal 7, PSG, 7, Basel 1, Ludogorets 1

Grupa B

Napoli – Bešiktaš 2:3

Turski predstavnik došao je do prednosti na San Paolo stadionu preko Correie u 12. minuti. Na 1:1 poravnao je Mertens u 30. minuti. Novu prednost Bešiktašu donosi Aboubakar u 38. minuti. Mogao je Napoli do izjednačenja u 50. minuti, ali je Insigne promašio penal. Novi penal za domaći tim dosuđen je u 68. minuti. Sada je odgovornost preuzeo rezervista Gabbiadini, koji je pogodio za 2:2. Šok i nevjericu u Napoliju izazvao je Aboubakar pogotkom u 86. minuti za pobjedu Bešiktaša.

Dinamo Kijev – Benfica 0:2

Portugalci su trijumfovali golovima Salvija iz 9. i Cervija u 55. minuti.

Poredak: Napoli 6, Bešiktaš 5, Benfica 4, Dinamo Kijev 1

Grupa C

Barcelona – Manchester City 4:0

Duel je obilježio Lionel Messi koji je dao tri gola (17’, 61’, 69’). Četvrti gol za Barcelonu dao je Neymar u 89. minuti. Brazilac je dvije minute ranije promašio penal, koji je izborio Messi. Barca i City utakmicu su završili sa po 10 igrača na terenu. U 53. minuti pocrvenio je bivši golman Barce, Claudio Bravo, a kod Barcelone je u 73. minuti crveni karton dobio Mathieu.

Celtic – M’ Gladbach 0:2

Pobjedu njemačkom timu donijeli su Stindl i Hahn.

Poredak: Barcelona 9, Manchester City 4, M’ Gladbach 3, Celtic 1

Grupa D

Bayern – PSV 4:1

Za Bayern su pogađali Muller (13’), Kimmich (21’), Lewandowski (59’) i Robben (84’). Utješni gol za goste dao je Narsingh u 41. minuti.

Rostov – Atletico Madrid 0:1

Pobjedu izabranicima Diega Simeonea dao je Carrasco.

Poredak: Atletico Madrid 9, Bayern 6, PSV 1, Rostov 1