Veležu bod u Goraždu, Bosna u derbiju savladala Rudar

Danas je odigrano danas pet utakmica 10. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Prva liga FBiH - SCsport.ba

Goražde – Velež 0:0

Nakon desetak minuta igre Goražde je izvelo tri kornera zaredom, no promjene rezultata nije bilo. Velež je zaprijetio prvi put nakon kornera u 17. minuti, ali je Lukomirak bio neprecizan. Do kraja poluvremena nije bilo prilika, piše “SCsport“..

U nastavku utakmice Goražde je prijetilo, ali odbrana Veleža je dobro igrala. Rođeni su imali priliku u 72. minuti, međutim Ajkunić je slabo šutirao. Do posljednjeg sudijskog zvižduka rezultat se nije mijenjao – ostalo je 0:0.

GORAŽDE: Šabić, Korda, Dučić, Kurtović, Kozica, Čurić, Adžem, Berbić, Šuntić, Mirkovič, Rovčanin.

VELEŽ: Voloder, Mahinić, Jazvin, Bebanić, Isić, Lukomirak, Količić, Tatar, Papaz, Ovčina, Zvonić.

Travnik – Jedinstvo 1:0

Travnik je na domaćem terenu savladao Jedinstvo s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Kovač u 58. minuti.

TRAVNIK: Đurić, Nuhić, Hasanhodžić, Kovač, Čurić, Zajmović, Jusufbašić, Goloman, Fazlić, Baručija, Čivić.

JEDINSTVO: Abdihodžić A., Šehić, Mujagić, Samardžić, Abdihodžić J., Remić, Hodžić, Nuspahić, Bajraktarević, Halilović, Pantić.

Čapljina – Orašje 1:1

Čapljina i Orašje remizirali su na stadionu Bjelave pred 300 navijača (1:1). Orašje je poveli golom Živkovića u prvoj minuti sudijske nadoknade, da bi u 61. minuti Rodin poravnao na 1:1, što je bio konačan rezultat utakmice.

ČAPLJINA: Zavitan, Dupovac, Leko, Pervan, Jazvin, Zubac, Pecelj, Ćosić, Bondža, Novaković, Rodin.

ORAŠJE: Kurbašić, Pejić, Mikić, Isanović, Gajčević, Đurčević, Živković, Mišković, Aletić, Marković, Maskaljević.

Bosna – Rudar 2:1

Bosna je u derbiju savlaala Rudar iz Kanjka (2:1). Golove za visočki tim postigli su Kovač u 36. minuti, te Papaz u 83, dok je za goste strijelac bio Kobilica u 80. minuti.

BOSNA (V): Bekan, Hrvat, Ćubara, Papaz, Mujezinović, Kovač, Čabaravdić, Hrelja, Čiva, Džafić, Čehajić.

RUDAR: Hinović, Kazazić, Hrustanović, Hajdarović Kulović, Aničić, Gafurović, Topalović, Đuđo, Hasić, Čizmić.

Zvijezda – Radnički 2:0

Zvijezda je na Banja Ilidži slavila protiv Radničkog (2:0). Hasanbašić je doveo u prednost gradačački tim u 36. minuti, da bi nakon toga u 45. minuti Mujagić pogodio za 2:0.

ZVIJEZDA: Kolak, Doljančić, Moranjkić, Mujagić, Islamagić, Jaranović, Devedžić, Musić, Hadžić, Hasanbašić, Damjanović.

RADNIČKI: Brezičanin, Mahovkić, Salihbegović, Kuduzović, Kasumović, Derdemez, Mujkić, Dautović, Salihović, Nukić.