EURO 2016: Italija s 2:0 poslala Špance kući i plasirala se među osam najboljih

Reprezentacija Italije je pobjedom protiv Španije u osmini finala 15. Evropskog prvenstva u Francuskoj izborila plasman u četvrtfinale, javlja Anadolu Agency (AA).

Italija - Španija - Anadolija

Italija je večeras u veoma neizvjesnoj utakmici na “Stade de Franceu” u Parizu s 2:0 savladala selekciju Španije.

Golove za selekciju Italije su postigli Giorgio Chiellini u 33. i Graziano Pelle u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, čime su izborili plasman među osam najboljih u Francuskoj.

Italija će se u četvrtfinalu Eura sastati sa selekcijom Njemačke koja je u osmini finala sa 3:0 savladala Slovačku.

Večeras je na programu i posljednja utakmica osmine finala, a sastaju se Engleska – Island (21.00).