EURO 2016: Njemačka i Poljska se plasirali u osminu finala

Reprezentacija Njemačka je u 3. kolu grupe C na stadionu “Parc des Princes” u Parizu savladala selekciju Sjeverne Irske rezultatom 1:0.

Njemačka - Sjeverna Irska - UEFA

U posljednjim utakmicama grupe C Evropskog prvenstva u Francuskoj, direktan plasman u osminu finala su osigurale selekcije Njemačke i Poljske, javlja “Anadolu Agency”.

Pogodak za Nijemce je postigao Mario Gomez u 30. minuti utakmice na asistenciju Thomasa Mullera.

Iako su Nijemci dominirali tokom cijelog meča uspjeli su postići samo jedan pogodak.

U drugom duelu grupe C fudbaleri Poljske su na “Stade Vélodrome” u Marseillei savladali Ukrajinu također sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici je postigao Jakub Blaszczykowski u 54. minuti na asistenciju Arkadiusza Milika.

Ovom pobjedom Poljska je osigurala drugo mjesto u grupi i plasman u osminu finala.

Nakon posljednjeg kola u grupi C Njemačka je zauzela prvo mjesto sa 7 bodova, koliko ima i drugoplasirana Poljska. na trećem mjestu je Sjeverna Irska sa 3 boda, dok je posljednja Ukrajina bez bodova.

Večeras u 21 sat se igraju i dueli posljednjeg kola u grupi D, a sastaju se Češka – Turska i Hrvatska – Španija.