Debitant Island i odlični Halldorsson zaustavili Ronalda i Portugal

Portugal je večeras na stadionu Geoffroy Guichard u prvom kolu Evropskog fudbalskog prvenstva u grupi F, odmjerio snage s reprezentacijom Islanda. Susret je završen rezultatom 1:1.

Portugal - Island - AA

Posljednja utakmica prvog kola Eura donijela je i najveće iznenađenje.

Island je u svojoj prvoj historijskoj utakmici na velikim takmičenjima osvojio i prvi bod, odigravši senzacionalnih 1:1 s jednim od favorita za naslov Portugalom.

Portugalci su poveli u 31. minuti golom Nanija, no Birkir Bjarnason izjednačio je u 50. minuti.

Cristiano Ronaldo i suigrači bacili su sve na napad kako bi došli do pobjede, ali je hrabri Island izdržao doo kraja i uzeo vrijedan bod.