Rusija u posljednjoj minuti izvukla bod protiv Engleske

Odigran je derbi dosadašnjeg dijela programa na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu u fudbalu u Francuskoj.

Rusija - Engleska - Anadolija

Derbi grupe B su odigrali stari rivali Engleska i Rusija, a meč je u dramatičnom finišu okončan rezultatom 1:1. Gledaoci su dobili interesantan meč, ali i tvrd kako se i očekivalo.

Do prvog pogotka smo čekali sve do 73. minute, kada je sjajni mladi fudbaler Tottenhama Eric Dier postigao gol iz slobodnog udarca.

I kada se činilo da će Englezi upisati sva tri boda, u drugom minutu sudijske nadoknade Rusi su izjednačili golom Vasiliya Berezutskog nakon prave drame u šesnaestercu Engleske.

Tako su Englezi i Rusi zabilježili po jedan bod, što najviše odgovara Velsu koji je usamljen na prvom mjestu sa sva tri osvojena boda. Slovačka je jedina u grupi B bez bodova, piše “Sport“…