Švicarska sa igračem više do teške pobjede nad nezgodnom Albanijom

Završen je i drugi meč ovogodišnjeg Evropskog prvenstva u Francuskoj, te smo ujedno kompletirali prvo kolo u grupi A.

Albanija - Švicarska - Sport.ba

Nakon što je Francuska sinoć minimalno savladala Rumuniju rezultatom 2:1, isto je danas učinila i Švicarska protiv Albanije rezultatom 1:0.

Meč je započeo na spektakularan način za Švicarce, pošto je Fabian Schar postigao pogodak već u 5. minuti na asistenciju Xerdana Shaqirija. Pred kraj prvog poluvremena, kapiten Albanije Lorik Cana je zaradio crveni karton i tako svoju ekipu ostavio na cjedilu.

Niko tada ne bi mogao ni pomisliti da će se utakmica završiti sa jednim postignutim pogotkom, ali je Švicarska uspjela sačuvati prednost od samog starta.

Francuska i Švicarska imaju po 3 boda na vrhu tabele, dok su Rumunija i Albanija bez bodova. U nastavku dana očekuju nas dvije utakmice grupe B, piše “Sport“.