PSG osvojio duplu krunu u Francuskoj

PSG je od večeras vlasnik duple krune u Francuskoj. Parižani su nakon prvenstva Francuske večeras osvojili nacionalni Kup pobijedivši Marseille rezultatom 4:2.

Zlatan Ibrahimović - SCsport.ba

Prinčevi su poveli već u drugoj minuti susreta, a pogodak je postigao Matuidi. Deset minuta kasnije Marseille uspijeva izjednačiti preko Thauvina.

U nastavku Parižani za svega deset minuta uspijevaju doći do značajne prednosti i praktično riješiti pitanje pobjednika. Prvo je Ibrahimović iz jedanaesterca pogodio za 2:1, da bi Cavani u 57. minuti postigao gol za 3:1.

Osam minuta prije kraja Ibarhimović je postigao svoj posljednji pogodak u dresu PSG-a za 1:4, da bi do kraja oraz Marseillea ublažio Batshuayi, piše “SCsport“.