Stara dama slavila u Toskani i došla na mali korak od osvajanja Scudetta

U 35. kolu Serije A, Juventus je savladao Fiorentinu sa 1:2.

Firoentina - SCsport.ba

U vrlo borbenoj utakmici, oba tima su imali nekoliko prilika za postizanje golova, a Juventus je svoju šansu iskoritio u 39. minuti, kada je Mandžukić pogodio na dodavanje Pogbe, piše “SCsport“.

Nastavak duela donosi sličnu igru na terenu. Fiorentina je imala najbolju priliku preko Kalinića sredinom poluvremena, dok je Pogba na drugoj strani imao dobru šansu za goste. Ipak u 81. minuti Kalinić koristi novu priliku i proavnava rezultat na 1:1.

Dvije minute nakon gola Kalinića, Morata pogađa za novo vodstvo Juventusa i ispostavit će se trijumf koji Staru damu dovodi korak od titule.

Treba ovome dodati da su Ljubičice iz Firenze promašili penal u 90. minuti.