Milan priredio iznenađenje: Remi s Carpijem

U posljednjoj utakmici 34. kola italijanske Serie A Milan je pripredio iznenađenje i odigrao je utakmicu bez golova protiv Carpija. Ovo je bila druga utakmica Rossonera pod vodstvom Cristiana Borcchija i prvi remi.

Milan - Scsport.ba

Milan je kontrolisao igru u prvom poluvremenu. Imao je mnogo više loptu u svom posjetu, no nije uspio opasnije zaprijetiti pred golom Carpija. Jedini udarac u okvir gola uputio je Kevin-Prince Boateng u šestoj minuti kada je šutirao po sredini gola i Vid Belec nije imao problema da odbrani.

Početkom drugog poluvremena Carpi je imao dobru šansu, ali je Marco Crimi šutirao pored gola. Jose Mauri je u 65. minuti zatresao mrežu gostiju, ali gol je poništen zbog ofsajda. Mauri je imao odličnu prilliku u 74. minuti, no šutirao je pored desne stative. Belec je odbranio udarac Alexa u 89. minuti i ostalo je 0:0.

Ovaj bod može biti od velikog značaja Carpiju koji je u velikoj borbi za opstanak. Trenutno su dva boda iznad opasne zone. Milan ostaje na šestoj poziciji, piše “Scsport“.