Stoke doživio debakl, Tottenham šampionski pobijedio

U okviru 34. kola Premier lige odigrala se utakmica između Stoke Cityja i Tottenhama na Britannia Stadiumu, s ciljem ostajanja u utrci za naslov prvaka Engleske.

Tottenham - Reuters

Tottenham je večeras igrao na gostovanju protiv Stokea u okviru 34. kola engleskog Premiershipa. Londonska ekipa i dalje je u borbi za titulu prvaka Engleske, a i na dobrom je putu da iskoriste kiks Leicestera, piše “Source“.

Menadžer Stoke Cityja Mark Hughes nakon prošlosedmičnog poraza od Liverpoola 4:1 promijenio je četvoricu igrača, dva dana uoči svog 40. rođendana na golu “lončara” debitovao je veteran Shay Given. Posljednji put u Premier ligi branio je u maju prošle godine za Aston Villu.

Tottenham je pobijedio sa nevjerovatnih 4:0. Prvi strijelac na ovoj utakmici je ujedno i najbolji strijelac Premiershipa, Henry Kane. Ovo mu je prvi gol protiv Stokea u karijeri. Dva gola postigao je Kane, dok je jedan dodao Dele Alli. Alli je mrežu Stokea zatresao u 67. minuti za 2:0, a samo minutu kasnije mogao se proslaviti, piše Sportsport.ba.

On je izašao jedan na jedan na golmana domaćih, zaobišao ga i kada su svi očekivali da će poslati loptu u praznu mrežu on je pogodio stativu. Ovo je sigurno jedan od najveći, ako ne i najveći promašaj u ovoj sezoni engleske Premier lige.

Ipak, Ali je u finišu utakmice uspio da po drugi put pogodi mrežu Stokea za 0:4.