Utakmica godine ili pak decenije: Liverpool u finišu šokirao Dortmund

Odigrane su sve četiri utakmice četvrtfinala Europa lige, ali ćemo na posljednjeg učesnika polufinala pričekati još malo jer se u Sevilli na meču, koji igraju istoimeni domaćin i Athletic Bilbao, igraju produžeci.

Liverpool - Sport.ba

Navijači su večeras imali priliku gledati „utakmicu godine“, a možda i duže. Na Anfieldu su meč odigrali Liverpool i Dortmund, a domaća ekipa je došla do pobjede na senzacionalan način. Iako su gosti 25 minuta prije kraja imali vodstvo od 3:1, domaća ekipa je došla do konačne pobjede, piše “Sport“.

Gosti su na samom startu došli do dva gola u režiji Mikhtaryana i Aubameyanga, a na početku drugog poluvremena je rezultat smanjio Divock Origi. Marco Reus svojim golom postavlja rezultat na 1:3, a Dortmund, gotovo sigurno, šalje u polufinale. Tako su svi mislili osim upornih fudbalera Liverpoola koji su golovima Coutinha, Mahmadou Sakhoa i Dejana Lovrena u sudijskoj nadoknadi došli do preokreta i toliko željenog polufinala.

Shakhtar je na svom terenu slavio pobjedu protiv Brage rezultatom 4:0, a golove su postigli Darijo Srna, Viktor Kovalenko, a interesantno je da je dva autogola postigao Ferreira.

Villareal je na krilima izvanrednog Cedrica Bakambua prošao u polufinale. „Žuta podmornica“ je slavila rezultatom 4:2 na gostovanju kod Sparte u Pragu i tako ovjerila plasman u polufinale.