Ronaldo nakon plasmana u polufinale Lige prvaka: Bila je to savršena noć

Real Madrid je u drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedio Wolfsburg rezultatom 3:0 i tako nakon poraza u Njemačkoj nadoknadio zaostatak od dva gola te prošao u polufinale. Cristiano Ronaldo je postigao sva tri gola za Kraljeve.

Cristiano Ronaldo - Sport1.ba

Ronaldo je mrežu Wolfsburga “načeo” u 16. minuti, a samo minut kasnije je postigao svoj drugi pogodak. Hat-trick je kompletirao u 77. minuti i odveo Real u polufinale. Nakon utakmice nije krio veliko zadovoljstvo, piše “Klix“.

“Ovdje na stadionu Santiago Bernabeu su preokreti mogući. Real Madrid je to napravio mnogo puta u prošlosti, a u tome smo uspjeli i protiv Wolfsburga. Ekipa je veoma sretna zbog toga. Moram spomenuti i navijače, koji su bili nevjerovatni. Zahvalni smo im i čestitamo im na onome što su uradili za nas. Bila je to savršena noć”, izjavio je Ronaldo.

Pored Reala, u polufinalu će igrati i Manchester City, koji je eliminisao PSG.

Večeras igraju Atletico Madrid i Barcelona te Benfica i Bayern.