Romi samo bod protiv Bologne, Inter se nada čudu do kraja sezone

U 32. kolu italijanske Serije A, Roma je na Olimpicu samo remizirala sa Bolognom 1:1.

Diego Perotti - SCsport.ba

Iako su gosti bili oslabljeni i nastupili su bez petorice satandardnih fudbalera, do vodstva su stigli u 25. minuti. Zuniga je ubacio, a Rossettini je glavom utišao Olimpico za vodstvo Bolonjeza od 0:1. Prethodno je Roma imala dvije velike šanse, ali Salah je u oba navrata pogodio stativu.

Egipatski napadač je i na otvaranju drugog dijela pogodio i treću stativu, ali konačno u 50. minuti na asistenciju Tottija uspio je da matira odličnog Mirantea za 1:1. Do kraja je Vučica jalovo napadala, ali ostalo je 1:1.

Edin Džeko je u igru ušao u 71. minuti, međutim ni to nije bilo dovoljno Romi da dođe do pobjede. Pjanić je na terenu proveo cijeli meč, a Zukanović nije ulazio u igru.

Roma sada ima šest bodova više od Intera, koji se sada ponovo našao u određenim kombinacijama kada je u pitanju plasman u Ligu prvaka, piše “Scsport“.