Kvalifikacije za EURO 2017: Bh. fudbalerke deklasirale Estoniju, hat-trick Milene Nikolić

Ženska fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u Trening-centru Nogometnog saveza BiH u Zenici, u okiru prvog kola kvalifkacija za Evropsko prvenstvo koje se 2017. godine održava u Holandiji, savladala selekciju Estonije ubjedljivim rezultatom 4:0.

Bh fudbalerke - Faktor.ba

Da su bh. fudbalerke kvalitetniji tim od gostiju iz Estonije bilo je jasno već nakon prvih 45 minuta, kada je Bosna i Hercegovina imala prednost od tri gola, piše Faktor.

Milena Nikolić je već u 6. minutu dovela Bosnu i Hercegovinu u vodstvo, a ista igračica je u 36. i 43. minutu postigla još dva gola i osigurala pobjedu izabranicama Samire Hurem.

U nastavku je selekcija BiH postigla još jedan pogodak. Mrežu Estonije pogodila je Antonela Radeljić u 73. minutu meča.

Naredni meč bh. fudbalerke igraju protiv Belgije. Taj duel je na programu 27. oktobra.