Neymar briljirao, trijumf Brazila

Copa America.

Neymar - blogspot

Neymar je sudeći po premijernom nastupu stigao na Copu Americu fantastično raspoložen i praktički sam odveo Brazil do prva tri boda na prvenstvu Južne Amerike, piše Sport.ba.

David Luiz katastrofalno je pogriješio već u 2. minuti i počastio Peru, a Cristian Cueva nije propustio zabiti svoj prvi gol u karijeri. Ipak, već u idućem napadu “Barcina veza” Alves – Neymar vratila je priču na početak. Neymar je zabio svoj 44. gol u karijeri za Brazil i uspjelo mu je to u manje utakmica nego legendarnom Peleu.

Prvi put od 1953. godine pala su dva gola u uvodnih pet minuta utakmice Copa Americe.

U 12. minuti Neymar je imao veliku priliku za potpuni preokret. Sam je povukao kontru pa dao udesno prema Diegu Tardeliju, napadački partner odmah mu je vratio povratnu na oko pet metara od gola, ali Barcelonin napadač nije dobro reagirao, piše Goal.

Već u idućem napadu Peru je odgovorio preko Farfana, ali njegov udarac Jefferson je sjajno odbranio.

Prva prilika u nastavku pripala je Brazilu, a u naslovnoj ulozi bio je sjajni Neymar. Barcelonin napadač primirio je loptu na 25 metara i potom u djeliću sekunde otresao svog čuvara i opalio iz koljena i uzdrmao prečku.

Petnaest minuta prije kraja utakmice brazilski kapiten ponovno je sam sve napravio, ali uzalud. Ukrao je loptu defanzivcima Perua pa pretrčao polovicu igrališta, podvalio loptu za Douglasa Costu, koji je prebacio golmana, ali lopta je prošla kraj gola.

Ipak, svi brazilski promašaji vratili su im se u posljednjem napadu, Neymar je povukao kontru, odglumio kako će pucati i sjajno podvalio loptu Douglasu Costi, koji je rutinski zabio za 2:1 u posljednjoj minuti.