Suarez nokautirao Građane, Messi promašio nemoguće

Fudbaleri Barcelone slavili su (1:2) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige evropskih prvaka protiv Manchester Citya.

Lionel Messi - AP

Već u 13. minuti nakon greške Fernanda, Luis Suarez je dobio jednu loptu nakon čega je šutirao lijevom nogom, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Ipak, tri minute kasnije Suarez kažnjava grešku odbrane Građana, tačnije njihovog kapitena, Vincenta Kompanya i dovodi Katalonce u prednost. Ovo je Urugvajcu bio prvi pogodak na Etihadu u 10 prethodnih utakmica, piše “SCsport“.

U 21. minuti susreta Edin Džeko je propustio veliku šansu za svoju ekipu budući da je glavom šutirao pored gola Barcelone.

Barca je do svog drugog gola došla nakon tačno pola sata igre i ponovo je bio precizan Luis Suarez da bi minutu prije isteka regularnog toka utakmice Dani Alves fenomenalnim udarcem pogodio prečku, a u narednoj akciji Nasri je nakon asistencije Aguera šutirao sa nekih 15-ak metara, ali promjene rezultata nije bilo, te se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Katalonaca.

Građani su krenuli ofanzivno u nastavku, te su tako u 48. i 49. minuti utakmice preko našeg Edina Džeke imali dvije odlične šanse, ali promjene rezultata nije bilo.

Pet minuta kasnije Aguero se sjajno riješio protivničkih igrača na sredini terena i šutirao sa nekih 20 metara, ali je lopta otišla pored gola Ter Stegena.

Novu šansu za City smo zabilježili u 58. minuti susreta kada je Demichelis šutirao glavom, ali je i njegov udarac odbranio danas odlični Marc Andre Ter Stegen.

Napadi domaće ekipe su se isplatili u 68. minuti susreta kada je Fernandinho sjajno uposlio Aguera koji na odličan način matira Ter Stegena.

U jeku napada Građana, fudbaler domaće ekipe Gael Clichy pravi pravu glupost, te u 74. minuti nespretno startuje nad Dani Alvesom i dobija drugi žuti karton i ostavlja svoje igrače na cjedilu.

Nakon crvenog kartona tempo igre je značajno opao, ali je u 93. minuti utakmice sviran jedanaesterac za Katalonce kojeg je Messi promašio.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, te su gosti slavili veoma važnu pobjedu, a naš reprezentativni kapiten Edin Džeko je na terenu bio do 68. minute kada ga je zamijenio Bony.

Revanš je na rasporedu za dvije sedmice u Španiji na stadionu Camp Nou.

Juventus stekao prednost u Torinu

Juventus je u Torinu savladao Borussiju Dortmund (2:1) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, te će u revanš ući s prednošću od jednog gola.

Stara dama je rano povela. Alvaro Morata je u 13. minuti uputio loptu u peterac sa lijeve strane, a Roman Weidenfeller je loše reagovao i odbijenu loptu u mrežu je poslao Carlos Tevez. Samo pet minuta poslije Giorgio Chiellini je napravio veliku grešku, nakon čega je Marco Reus pogodio za 1:1.

Juventus je mogao do novog gola u 22. minuti, ali udarac Morate otišao je pored gola. Juve je bio bolji do kraja poluvremena, a u 43. minuti Paul Pogba je uputio prizeman centaršut i pronašao Moratu, a španski napadač postigao je pogodak za novo vodstvo torinskog kluba.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja. Henrikh Mkhitaryan je pokušao iz velike udaljenosti u 76. minuti, ali njegov udarac otišao je pokraj lijeve stative. Minutu nakon toga Tevez je pokušao, ali odlično je odbranio Weidenfeller.

Chiellini je uputio šut glavom u 78. minuti, ali lopta je otišla preko gola. Do posljednjeg sudijskog zvižduka nije bilo velikih prilika, te je Juventus tako slavio na domaćem terenu sa 2:1 i u revanš će ući s golom prednosti.