Liga prvaka: Courtois spasio Chelsea na Parku prinčeva, Shakhtar izvukao remi protiv Bayerna

Fudbaleri Shakhtara i Bayerna su odigrali nezanimljivu utakmicu u okviru osmine finala Lige prvaka, odluka će pasti u Minhenu.

PSG i Chelsea - Sport.ba

Ekipa šampiona Njemačke i osvajača Lige prvaka od prije dvije godine nije uspjevala da ozbiljnije ugrozi gol Shakhtora, tako da smo na neki način gledali uspavanku, piše “Sport.ba“.

Shakhtar se organizovano branio predvođen Rakickim i Kučerom, ali su i fudbaleri sredine terena odrađivali odličan posao u odbrani.

Ipak, Bayern je možda najveću priliku imao na samom startu meča. Robben je uposlio na sjajan način Schweinsteigera, a reprezentativac Njemačke je uhvatio volej koji je otišao pored gola.

Muller je imao nekoliko prilika da ugrozi gol Pyatova u prvom poluvremenu, ali mu nije pošlo za nogom da savlada domaćeg čuvara mreže.

Najbolje prilike imao je na asistencije Robbena kada je šutirao pored gola iz nezgodne pozicije iskosa sa desne strane, i na asistenciju Riberyja kada je šutirao visoko preko gola. Posebno je ova druga prilika bila povoljna, ali nije bilo promene rezultata.

Shakhtor nije imao namjeru da ugrozi protivnički gol, odlučili su da se brane, a čini nam se da je to bila odlična odluka trenera domaćih, Mirčee Lucescua, koji je izvukao najbolji mogući rezultat.

Imali su jedan šut iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu preko Rakickog (prethodno je Alonso dobio žuti karton zbog veoma oštrog starta), i to je sve što su uspjeli za 90 minuta da naprave pred golom Neurera koji danas nije imao posla.

Drugo poluvreme su fudbaleri Shakhtora bili još zatvoreniji, tako da je Bayern veoma teško dolazio i do šesnaesterca domaćih.

Onda, u 65. minutu, šok za fudbalere Bayerna. Nakon jednog duela na sredini terena Xabi Alonso je dobio drugi žuti karton, čini nam se da ovog puta nije zaslužio da ga dobije, pa je Shakhtor do kraja meča igrao sa igračem više na terenu.

Iako su imali brojčanu prednost, fudbaleri Shakhtora kao da nisu bili zainteresovani da barem malo napadnu gol Manuela Neuera, čak je Bayern bio taj koji je imao više loptu u svom posjedu, tako da je do kraja ostalo 0:0.

U prvom susretu drugog kruga Lige prvaka PSG i Chelsea su remizirali 1:1 u Parizu. Bio je to zanimljiv susret, u kojem je domaćin očekivao dominirao.

Oba tima meč su počela oprezno, a prvu priliku vidjeli smo nakon 11 minuta, u gostujućem šesnaestercu. Blaise Matuidi je pokušao zabiti glavom nakon centaršuta, ali istakao se Courtois. U nastavku ove akcije u prilici je bio i Ibrahimović, ali opet se istakao mladi Belgijanac.

Narednih 20-ak minuta proteklo je bez većih uzbuđenja, a Cavani je bio u dobroj prilici u 34. minuti. Opet se istakao sjajni Courtois i spasio Plavce, koji su samo dvije minute poslije poveli.

Cahill je uz dosta sreće prebacio loptu, koju je Branislav Ivanović pospremio u gol Parižana. Ovo je ujedno bila i prva prilika za ekipu sa “Stamford Bridgea”.

Na odmor se otišlo s tim rezultatom, a u nastavku domaći su zaigrali još ofanzivnije. To se isplatilo u devetom minutu nastavka, a sjajan centaršut raspoloženog Matuidija iskoristio je Urugvajac Cavani i postigao svog šesti pogodak u Ligi prvaka ove sezone. Prethodno je sjajno izbjegao pažnji gostujućih stopera – Cahilla i Terryja.

Nošeni sjajnom podrškom s tribina, Parižani su igrali kao preporođeni. Tačno nakon sat igre Ibrahimović je bio u dobroj prilici, ali večeras odlični čuvar mreže gostiju i ovo brani. U nastavku akcije Lavezzi ovaj odbijanac nije uspio pospremiti u gol.

Na narednu priliku čekali smo do posljednjih 10 minuta, kada je Cavani bio u odličnoj situaciji, ali šutirao je ipak pored gola.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao, te će Plavci revanš dočekati s prednošću gola u gostima.