ODGOVORNOST! - #ostanikuci - #ostanidoma
Automoto sport

Formula 1: Hamilton osvojio Veliku nagradu Rusije

Vozač Mercedesa Luis Hamilton pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Rusije u Sočiju i povećao prednost u prvenstvu na 50 bodova u odnosu na Sebastijana Fetela iz Ferarija, koji je zauzeo treće mjesto.

Lewis Hamilton - skysports.com

Aktuelni svjetski prvak ostvario je 70. pobjedu u karijeri, sedmu u sezoni, a treću uzastopnu. Hamiltona je na polovini trke propustio klupski kolega Valteri Botas nakon što je Britanac obišao Fetela.

Drugo mjesto je osvojio Botas, a treći kroz cilj prošao je Fetel.

Pobjednici VN Rusije – HRT.hr

Četvrto mjesto zauzeo je Kimi Raikonen iz Ferarija, a peto i šesto mjesto vozači Red Bula Maks Verstapen i Ranijel Rikardo.

Naredna trka u šampionatu vozi se naredne nedjelje od 7:10 za Veliku nagradu Japana.