Automoto sport

Nico Rosberg pobijednik utrke Formule 1 za Veliku nagradu Austrije

Vozač Mercedesa Nico Rosberg pobijedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Austrije i smanjio zaostatak u generalnom plasmanu za klupskim kolegom Luisom Hamiltonom.

No image - Haber.ba

Rosberg je do treće pobjede u sezoni, a 11. u karijeri došao za sat, 30 minuta, 16 sekundi, 930 stotinki.

On je na samom startu, u prvoj krivini obišao Hamiltona i do kraja je sigurnom vožnjom ostvario pobjedu i zaostatak za klupskim kolegom smanjio na 10 bodova.

Drugo mjesto zauzeo je Luis Hamilton, a treći kroz cilj prošao je vozač Williamsa Felipe Massa, prenosi “Beta”.

Vozač Ferarija Sebastian Vettel zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Valtteri Bottas iz Williamsa, a šesti kroz cilj prošao je Nico Hülkenberg iz Force Indije. Bodove su još osvojili Pastor Maldonado iz Lotusa, Maks Verstappen iz ekipe Toro Roso, Serhio Perez iz Force Indije i vozač Red Bulla Daniel Ricciardo.

Naredna trka u šampionatu na programu je 5. jula na stazi Silverston, za Veliku nagradu Velike Britanije.