Zdravlje

Nipošto ne dajte djeci: Djevojčica zbog poznatog lijeka imala halucinacije i skočila kroz prozor!

Kada vam je propisan neki lijek, trebate se informisati o mogućim štetnim posljedicama. Naravno, svaki lijek nosi neku nuspojavu, ali ne treba da ugrožava vaše zdravlje.

Steven Wallen - Megagiga.info

Advertisements

Sada su česte prehlade, koliko god one bile naizgled bezazlene, ne smijete ih zanemariti. Pogotovo kada je riječ o vašem djetetu.

Također, informišite se o lijekovima. Josh Wallens i Andre su imali loše iskustvo sa lijekom po imenu Tamiflu koji je propisan njihovom dvogodišnjem sinu Stivenu koji je bio prehlađen.

Taj lijek mu je trebao pomoći i olakšati simptome, a desilo se totalno suprotno. Dječak je odmah nakon što je primio taj lijek, osjetio bolove, dobio halucinacije i čak je udarao sebe u glavu.

Čak je udario i mamu. Svima je bilo jasno da nešto nije uredu.

Ovo nije jedini slučaj, jedna šestogodišnja djevojčica je skočila kroz prozor nakon što je primila ovaj lijek jer je imala halucinacije. Stivenovi roditelji žele upozoriti ostale na štetnost ovog lijeka, piše “Megagiga“…


Advertisements

loading...

Facebook komentari

Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne odražavaju stavove redakcije portala Haber.ba. Molimo autore komentara da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Portal Haber.ba zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja - Više o Uslovima korištenja...

Advertisements

loading...

Advertisements

Na vrh