Tenis

Džumhur se plasirao u 1. kolo ATP turnira u Meksiku

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur je uspio u prvom kolu turnira u Los Cabosu savladati Japanca Daniela Taroa rezultatom 2:1, po setovima 6:7, 6:3 i 6:3.

Damir Džumhur - EPA

Džumhur je dobro igrao protiv Taroa, 95. tenisera svijeta, ali se tokom meča u pojedinim trenucima i dosta mučio. To se posebno odnosi na prvi set u kojem je bh. teniser imao čak šest set lopti, ipak nijednu nije uspio iskoristi, a na kraju je, nakon tiebreaka, prvi set u svoju korist riješio japanski teniser rezultatom 7:6(7-4). Zbog izgubljenog seta Damir je u nekoliko navrata pokazao svoju ljutnju.

U drugom setu ipak dosta bolja i sugurnija igra Damira Džumhura, pa naš teniser ovaj set rješava u svoju korist rezultatom 6:3, piše “SportSport“…

Treći set donio je furioznu igru bh. tenisera koji je već pri rezultatu 1:1 uspio doći do brejka, nakon kojeg je nastavio kontrolisati ritam meča.

Drugi brejk u ovom setu Džumhur je napravio pri rezultatu 5:3 što je bilo dovoljno da on treći set riješi u svoju korist za svega 33 minute.

U narednom kolu ATP turnira u Los Cabosu, Džumhur će odmjeriti snage s boljim iz meča Ive Karlovića i Quentina Halysa.