Ostali sportovi

Farah u Londonu do trećeg uzastopnog svjetskog zlata

Mohamed Farah osvojio je treće uzastopno svjetsko zlato u trci na 10.000 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu.

Mohamed Farah - B92

Pred domaćom publikom, Farah je uspio da osvoji treće uzastopno zlato na SP, pošto je prethodno pobjeđivao 2013. u Moskvi i 2015. godine u Pekingu, piše “B92“…

Britanac je dioniicu od 10.000 metara pretrčao za 26 minuta, 49 sekundi i 51 stotinku, a pratili su ga Džošua Kiprui i Pol Kipnegetič.

Uganđanin kao osvajač srebra, na cilj je došao sa rezultatom 26:49:94, dok je bronzu osvojio Kenijac sa 26:50:60. Farah je najavio da će se povući iz atletike nakon ovog prvenstva, isto kao i Bolt. Britancu ostaje sada još trka na 5.000 metara, gdje je takođe glavni favorit za zlato.