Košarka

Senzacionalna pobjeda Igokee u Zagrebu uz dobar učinak Stipanovića i solidan Muse

Igokea je u trećem kolu ABA lige porazila Cedevitu u Zagrebu, bilo je 79:84.

KK Igokea - KK Cedevita - Sport1.ba

Igokea je bila bolja u prvoj četvrtini koju je riješila u svoju korist rezultatom 23:28, ali je Cedevita dobila drugu četvrtinu 20:16 i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 43:44 za Igokeu. Cedevita je bila bolji tim u trećoj dionici koju su dobili 21:20 i u posljednjih deset minuta se ušlo sa neriješenim rezultatom 64:64.

Cedevita je bila bolji tim u početku posljednje četvrtine gdje su vodili pet razlike, bilo je 74:69, no Igokea se nije predavala, te je napravila seriju 9:0 i minutu i po došla do plus četiri, 74:78. To su i zadržali do kraja i zabilježili veliku pobjedu, piše “Sport1“.

Najbolji kod Igokee je ponovo bio Wright sa 22 poena, te po tri skoka i asistencije dok je Radivojević dodao 16 poena, šest asistecniaj i četiri skoka. Ljubičić je susret završio sa 15 poena Milošević ubacio 12 poena uz devet skokova i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Jevtović sa deset poena i šest skokova. Bh. igrači Stefan Glogovac i Nikola Gajić se nisu upisali u listu strijelaca.

Kod Cedevite najbolji je bio Nichols sa 18 poena, četiri skoka i tri asistencije dok je Murphy dodao 13 poena. Stipanović je susret završio sa 12 poena, četiri asistencije i dva skoka dok je još dvocifren bio Krušlin sa deset poena. Naš Musa je ubacio osam poena uz pet skokova i dvije asistencije.

Cedevita-Igokea 79:84 (23:28, 20:16, 21:20, 15:20)