Košarka

Srbija deklasirala bh. juniore

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati u polufinale Eurobasketa u Slovačkoj nakon što je u četvrtfinalu sa uvjerljivih 82:50 poražena od selekcije Srbije.

BiH / Srbija - Faktor

Mladi košarkaši naše zemlje dobro su otvorili utakmicu, poveli su sa 7:2, no brzo su vršnjaci iz Srbije uhvatili rezultatski priključak, prenosi “Faktor“…

Značajnu prednost juniori Srbije stvorili su na početku druge četvrtine kada su poslije nepune četiri minute igre imali 12 poena prednosti (27:15).

Šut za tri poena nije služio našu reprezentaciju, pa smo se prilično mučili u ovom dijelu utakmice da zadržimo rezultatski priključak.

Igra naše selekcije totalno se raspala na početku drugog poluvremena kada je Srbija stigla do 20 poena prednosti i već tada je bilo jasno da će se mladi Zmajevi rezultatski teško vratiti u ovaj susret.

Posljednjih deset minuta utakmice bile su puka formalnost jer je Srbija u ovu dionicu ušla s vodstvo 61:37, što je bilo dovoljno da srbijanski košarkaški ovu utakmicu sasvim ležerno privedu kraju. Nerezonsko ispucavanje naših juniora dodatno je olakšalo posao Srbiji, pa su istočne komšije na kraju zasluženo slavile 82:50.

Najefikasniji igrač našeg tima, ujedno i utakmice, bio je Sani Čampara sa 24 poena, dok je Adžić zabio 11. Najbolji u redovima Srbije bio je Matić sa 12 poena.

Juniorska košarkaška reprezentacija BiH sutra od 15.45 sati sastaje se sa Italijom u borbi za pozicije od petog do osmog mjesta.