BiH pobijedila Portugal u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Fudbaleri U-21 reprezentacije Bosne i Hercegovine pobijedili su reprezentaciju Portugala rezultatom 3:1 u Zenici u okviru 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Vodstvo u ovoj utakmici prvi je preuzeo Portugal u desetoj minuti kada je Carvalho na asistenciju Ribeira doveo goste u vodstvo.

Ipak, sredinom prvog poluvremena Šerbečić je izjednačio za 1:1, što je bio konačni rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, u 77. minuti Demirović je na asistenciju Čavara preokrenuo rezultat, a konačnih 3:1 postavio je Menalo u sudijskoj nadoknadi nakon što je golman Portugala odbranio udarac Mustedanagića.

Bosna i Hercegovina se s drugom pobjedom probila na drugo mjesto grupe 8 kvalifikacija za Euro, dok je Portugal ostao na petom mjestu.