Barcelona slavila, Messi konačno matirao Buffona

Barcelona je u večerašnjem susretu nove sezone Lige prvaka slavila protiv Juventusa na Nou Campu s 3:0.

Lionel Messi - AA

Barcelona je u reprizi polufinala Lige prvaka iz prošle sezone slavila protiv Juventusa i tako se revanširala za eliminaciju iz aprila ove godine. U finišu prvog poluvremena Lionel Messi je doveo domaći tim u vodstvo nakon sjajnog duplog pasa i rezonskog udarca.

Igrao se 56. minut kada je Ivan Rakitić postigao drugi pogodak na utakmici, a on je stigao nakon što mu se lopta odbila. Nije bilo teško matirati ležećeg Buffona hrvatskom fudbaleru. Konačan rezultat postavio je Messi golom u 69. minuti.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima Stare dame.