“Građani” i “Redsi” remizirali, Liverpool skupo koštali promašaji

U derbi susretu 27. kola engleskog Premiershipa, Manchester City i Liverpool su na Etihadu remizirali 1:1.

Manchester City i Liverpool - SCsport.ba

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, ali jeste po nekoliko dobrih prilika na obje strane. Najbliži golu bio je Fernandinho u 39. minuti kada je iz čiste situacije promašio cijeli gol, piše “SCsport“…

U 51. minuti dosuđen je penal za Liverpool koji je u gol pretvorio Milner za vodstvo Redsa 0:1. Gosti su mogli ovjeriti trijumf deset minuta poslije, ali Firmino je propustio veliku šasnu kada ga je zasutavio Caballero, a kazna je uslijedila u 69. minuti.

Aguero je primio jednu loptu u kaznenom prostoru i efektno je pogodio za 1:1. Kevin De Bruyne je u 76. minuti mogao preokrenuti rezultat, ali stativa je bila saveznik Redsa.

Veliku šansu u 80. minuti imalo je i Lallana, ali iz neposredne blizine pucao je u Caballera i do kraja je ostalo 1:1.