Div se budi: Tatar i Brandao za veliku pobjedu “Rođenih”

Nakon katastrofalne jeseni, Velež je zabilježio drugu uzastopnu pobjedu, najavivši da se div budi i da za njegove vjerne navijače dolazi dani radosti.

Velež - Novasloboda

Na krilima pobjede u Bihaću, fudbaleri Veleža, nošeni velikom podrškom svojih vjernih navijača, započeli su meč protiv Bratstva, ali bez većih uzbuđenja i prilika, piše “Nova Sloboda“…

Ipak, prvu priliku da postignu gol imali su gosti u 11. minuti. Mujkić je uputio oštar udarac sa desetak metara, ali je Abdihodžić sjajno intervenisao i spasio svoj tim.

Domaći su uzvratili u 15. minuti, ali je Handžić za malo bio neprecizan.

Tri minuta kasnije, nova prilika za Velež, ali je Mujezinović slabo šutirao i mreža gostiju ostala je netaknuta.

Što je utakmica više odmicala, igralo se sve borbenije, ali bez izrazitijih prilika za golove.

U 29. minuti viđena je najljepša akcija domaćina, koju su izveli Brandao i Mujezinović, a šut ovog posljednjeg požrtvovanim padom Kadić je skrenuo u korner.

I, onda, u 35. minuti, hladan tuš za domaće navijače. Brzi napad gostiju, lijepim golom krunisao je Mujkić, čiji udarac Abdihodžić nije uspio odbraniti – 0:1.

Uraganski napadi Rođenih rezultirali su izjenačujućim golom u 44. minuti. Tatar je, samo minut nakon što je zamijenio povrijeđenog Memića, sjajno izveo slobodan udarac i lopta se zakoprcala u mreži Divkovića – 1:1.

Erupacija oduševljenja viđena je u 48. minuti, kada je Velež došao u vođstvo. Novajlija Brandao, u svom debiju pred domaćom publikom, odlično se snašao pred golom gostiju i poslao loptu u mrežu – 2:1.

Brandao je u 86. minuti, propustio sjajnu priliku da postigne i drugi gol. Do kraja utakmice, i pored više prilika s obe strane, rezultat se nije mijenjao.